PCW
Aluminium
Szklenie
Okucia
Okucie activPilot
Okucie autoPilot Comfort WK1
Okucie autoPilot Control
Okucie autoPilot Ergo
Okucie autoPilot Elegance
Mikrorozszczelnienie Vivaldiego
Niski próg tarasowy dla wózków inwalidzkich
Klamki
Dodatki okienne
Drzwi
 Jesteś w: Oferta » Okucia » Okucie activPilot

Okucie activPilot

Jak zapowiada firma Winkhaus, okucie activPilot zastąpi w niedalekiej przyszłości okucie autoPilot.

ActivPilot oparty jest na zupełnie nowym systemie ryglowania. Ośmiokątne trzpienie w kształcie grzybka bardzo płynnie współpracują z nowymi zaczepami. Większy komfort użytkowania okna to też zasługa nowej dźwigni do okien ze słupkiem ruchomym, wygodnie uruchamianej przyciskiem.

Więcej funkcji
activPilot posiada szereg nowych lub w dużym stopniu zmodyfikowanych elementów, które zwiększają funkcjonalność okucia uchylno-rozwieranego. Zupełną nowością jest hybryda łącząca w sobie funkcje blokady obrotu klamki, wślizgu i zatrzasku balkonowego. Ten wielofunkcyjny mechanizm nie wymaga stosowania żadnych specjalnych elementów ramowych. Działa w połączeniu ze standardowym zaczepem antywłamaniowym (SEF), uzupełnionym o uniwersalny adapter.
Z kolei nowy mechanizm wielostopniowego uchyłu MSL-OS można stosować w activPilocie do wszystkich rozmiarów rozwórek, także do okien wąskich. Pamiętając o użytkownikach okien, konstruktorzy zadbali też o prosty montaż tego elementu – bez użycia narzędzi.

Mniej elementów
Głęboką metamorfozę przeszły elementy ramowe. Najistotniejsze przeobrażenia dotyczą zaczepu K-SEF. W okuciu activPilot będzie można stosować ten sam zaczep do okien prawych i lewych. Składa się on z uniwersalnej części stalowej i dostosowanego do profilu elementu tworzywowego. Bezsprzeczną innowacją jest unifikacja narożników. W activPilocie do okna uchylno-rozwieranego będą montowane trzy identyczne narożniki zamiast trzech narożników różnego typu, które stosujemy obecnie.

Grzybek czy rolka
Wyróżnikami nowego okucia na rynku są nowatorskie rozwiązania detali. Nowy system ryglowania, oparty na ośmiokątnym grzybku, spełnia wymagania bezpieczeństwa określone w normach DIN V ENV 1627-1630. Jest to jedyne rozwiązanie, które łączy bezpieczeństwo ryglowania (grzybek) z ręczną regulacją docisku skrzydła do ościeżnicy, działającą podobnie jak w rolce ryglującej. Dlatego nazwano je grzybkorolką.
Dzięki modułowej konstrukcji zaczepów (tylko 3 typy) będą mogły być dowolnie konfigurowane klasy bezpieczeństwa sprzedawanego okna w zależności od zastosowanego elementu ramowego. Standard bezpieczeństwa WK 2 uzyska się przez zmianę zaczepów oraz dołożenie tylko dwóch elementów do kompletu okucia uchylno-rozwieranego.
W zaczepie bezpiecznym SEF zmianie uległ system mocowania. Dzięki tej modyfikacji zaczep zawsze mocowany jest we wzmocnienie profilu ościeżnicy. Wszystkie nowe elementy ramowe współpracują poprawnie z grzybkorolką w zakresie luzu wrębowego od 9,5 do 14,5 mm.

Mechanizm wielofunkcyjny - to hybryda, która łączy w sobie funkcje blokady obrotu klamki, wślizgu i zatrzasku balkonowego.

Zawiasy z hamulcem
Bardzo istotne zmiany zaszły również w zawiasowaniu. Zawias rozwórki został wyposażony w specjalną tuleję tworzywową. Detal ten bardzo pozytywnie wpływa na stabilność pozycjonowania skrzydła względem ościeżnicy. Jednocześnie umożliwia uzyskanie funkcji hamowania otwartego skrzydła. Zawiasowanie dolne będzie dostępne w trzech wariantach nośności, w tym również do skrzydeł ciężkich (do 150 kg). Zawiasy mają w dalszym ciągu szerokie pole regulacji w dwóch płaszczyznach oraz dodatkowo regulację docisku skrzydła do ościeżnicy.

activPilot do okien ze słupkiem ruchomym wyposażony jest w elegancką dźwignię z przyciskiem. Naciśnięcie przycisku powoduje wysunięcie dźwigni.
Uniwersalny zaczep typu K-SEF do okien prawych i lewych współpracuje z grzybkorolką. Kombinacja ta spełnia standardy bezpieczeństwa WK.

Wdzięk i bezpretensjonalność
Konstruktorom activPilota z pewnością udało się wprowadzić w życie trzeci postulat - nową elegancką przekładnię do okien ze słupkiem ruchomym. Mechanizm okucia jest zlicowany z płaszczyzną wrębu okuciowego. Dźwignię służącą do otwierania skrzydła wyposażono w zgrabny przycisk. Naciśnięcie przycisku powoduje wysunięcie dźwigni. Kształt zaczepów w activPilocie nawiązuje do najnowszych trendów wzornictwa przemysłowego. Jeśli zadamy sobie trud policzenia elementów nowego okucia, stwierdzimy, że następca autoPilota znacznie „wyszczuplał” w porównaniu ze swym świetnym poprzednikiem. I ta „dieta” wyszła mu na zdrowie. Ten „szczuplejszy” produkt da się zgrabniej zestawiać w komplety odpowiadające indywidualnym życzeniom kupujących okna. Chodzi tu zarówno o poziom bezpieczeństwa jak i ilość funkcji okna. Blokadę obrotu klamki, wślizg czy zatrzask balkonowy znamy od dawna. Kluczem jest tu odkrywczy sposób zaprojektowania tych funkcji w activPilocie. Chylimy czoła przed konstruktorami nowego okucia.

 

  ActivPilot_select   196.255 kB
  DuoPort_SK_prospekt   274.884 kB
  ActivPilot ulotka   1.318 MB

activPilot


Strona główna  Aktualności  Oferta  Kontakt    


PrimOkno 2012     |    projekt i wykonanie IMAGO